Szezlongi
Szezlongi Chesterfield
Szezlong to mebel arystokratyczny. Nic zatem dziwnego, że kiedyś najczęściej widywano go w pałacach. Obecnie szezlongi pojawiają się w domach i mieszkaniach wielu osób, szczególnie tych, które cenią ponadczasowość i wyrafinowanie.
Prezentujemy szezlongi Chesterfield — meble, które dopasujesz niemal do każdego stylu wnętrza. Mają bogatą historię, która zachwyca nie tylko koneserów, ale także wszystkich tych, którzy cenią piękne przedmioty.
Szezlong Chesterfield — czym charakteryzuje się ten mebel?
Szezlong jest wygodną leżanką wyposażoną w zagłówek. Przeważnie kojarzy się z gabinetem terapeuty lub psychologa, jednak jego przeznaczenie jest również inne. Mebel ten przypomina długie krzesło lub wydłużony fotel. Siedząc na nim, można swobodnie wyprostować nogi, dlatego idealnie nadaje się do słuchania muzyki, oglądani telewizji czy czytania książek. Szezlong charakteryzuje wysokie oparcie i miękkie siedzisko. Obok sofy czy narożnika jest niezbędnym elementem eleganckiego salonu. Zapewnia komfort, zwłaszcza tak pożądany po dniu pełnym pracy. Szezlong Chesterfield wyróżnia się bogatymi pikowaniami, a także finezyjnie wygiętymi nóżkami.
Szezlongi Chesterfield, które mamy w ofercie to meble najwyższej jakości tworzone z pasją. Na życzenie klientów dopasowujemy guziki, pinezki lub zmieniamy kształt nóżek. Jak widzisz, otrzymujesz spersonalizowany mebel, idealny do Twojego salonu, gabinetu lub biblioteki.
Z arystokratycznych salonów do mieszkań, czyli historia szezlonga Chesterfield
Zanim przedstawimy krótką historię szezlonga, opowiemy nieco o meblach Chesterfield. Wszystko zaczęło się w XIX wieku, a konkretnie w roku 1800. Wtedy IV hrabia z rodu Chesterfield — Philip Stanhope zlecił lokalnemu rzemieślnikowi wykonanie fotela. Meble, które powstawały dwa wieku temu, musiały spełniać określone wymogi, czyli być miękkie, wygodne i niegniotące ubrań. Taki też był ów słynny fotel, który zamówił hrabia Chesterfield. Kiedy arystokrata był na łożu śmierci, odwiedził go jego krewny. Młody spadkobierca zachwycił się nowym wówczas meblem i wkrótce zabrał go do swojego domu. W niedługim czasie powstały inne meble Chesterfield — sofy, narożniki, pufy i oczywiście szezlongi. W połowie XIX wieku ozdabiały one kluby dla dżentelmenów, którzy przesiadywali na nich, rozprawiając o polityce i kobietach.
Szezlongi — meble bogaczy i artystów
Szezlong w latach swojej świetności był synonimem luksusu, klasy i zamożności. Widywano go domach znanych arystokratów, a także w pałacach. Mebel ten był bogato zdobiony — nierzadko wymyślnie rzeźbiony. Obity atłasem lub aksamitem przybierał przeróżne kształty. W zależności od trendów, jakie panowały, był inspirowany egzotyką lub naturalnością.
Muzy artystów takich jak Eduard Manet, czy Jacques Louis-David pozowały do obrazów, siedząc właśnie na szezlongach.
Szezlongi Chesterfield jako meble przeznaczone do relaksu
Szezlongi Chesterfield wprawdzie nie zastąpią sof lub kanap, jednak są idealnym dodatkiem do salonu, czy gabinetu. Leniwe popołudnie z książką w ręce? Nasze szezlongi Chesterfield doskonale nadają się do wypoczynku. A kiedy ogranie Cię senność, możesz się na nich wygodnie zdrzemnąć. Jak już wspominaliśmy, szezlongi to nie tylko meble do salonu i gabinetu terapeuty. Sprawdzą się i w innych pomieszczeniach — takich jak na przykład biblioteka.
Mebel wnętrzu w stylu ludwikowskim nada nieco luksusu. Z kolei Chesterfieldy postawione w pomieszczeniach loftowych, ożywią je i złagodzą nieco ich surowość. Nasze szezlongi wzbogacą salony i gabinety utrzymane w stylistyce glamour, klasycznej, a nawet nowoczesnej.
Jeśli marzysz o kąciku czytelniczym, ustaw nasz meble w rogu pokoju — nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca, a doskonale dopasuje się do reszty Chesterfieldów.
Chcesz komfortowo wypocząć na eleganckim i stylowym meblu? Wybierz szezlongi z naszej oferty! Tworzymy je z dbałością o najdrobniejszy szczegół i dopasowujemy do indywidualnych życzeń klienta.
Chesterfieldy to klasa sama w sobie — są ponadczasowe, ekskluzywne i ...nigdy się nie nudzą!